خطرات ناشی از سقط جنین در ماه اول
مارس 29, 2019
هر آنچه که باید در مورد قرص میزوپرستول باید بدانید
هر آنچه که باید در مورد قرص میزوپرستول باید بدانید
آوریل 6, 2019

آمار سقط جنین در ایران

به گزارش ایرنا سقط جنین(Abortion) به معنی از دست رفتن محصول حاملگی(جنین یا رویان) ، قبل از هفته ۲۰ بارداری است اما پزشکان بیشتر از این اصطلاحات برای توصیف هر نوع ختم حاملگی در سه‌ماهه اول بارداری استفاده می‌کنند.

نکته قابل توجه در موارد سقط ها این است که بخش زیادی از آنها به صورت غیرقانونی و زیرزمینی انجام می شود.
بر اساس آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور، آمار مراجعان و تعداد مجوزهای صادر شده با افزایش مواجه بوده به نحوی که در شش ماهه امسال پنج هزار و 720 نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که برای چهار هزار و 19 نفر از آنان مجوز صادر شد.
آمار مراجعان سقط درمانی در نیمه نخست امسال (۱۳۹۵) نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۱۷.۹ درصدی و تعداد مجوزهای صادر شده با رشد ۱۴.۳ درصدی روبرو بوده است.
البته این آمار فقط مربوط به آمار سقط‌ جنین‌های قانونی و سقط‌های غیرقانونی است که منجر به فوت می‌شوند اما بطورکلی بنا به آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سالانه 220 هزار سقط جنین در ایران اتفاق می افتد.
افزایش موارد سقط جنین در حالی اتفاق می افتد که تعداد زیادی از آنها بزعم کارشناسان خارج از چهارچوب های تعریف شده و به صورت غیرقانونی و زیرزمینی انجام می شود.
این سقط های زیرزمینی گاه به آن علت است که زوجی ناخواسته باردار شده اند ، گاهی به خاطر آن است که معلولیت فرزند تازه در ماه های آخر اتفاق افتاده یا معلوم شده است، گاهی از سر فقر و نداری کودک را نمی خواهند و گاهی نیز متاسفانه ارتباطات خارج از شرع و قانون است.

 

تضمینی ترین و کم خطر ترین روش سقط جنین استفاده از قرص سقط جنین سایتوتک می باشد. جهت خرید قرص سقط جنین با شماره 09225622140 خانم دکتر  حسینی تماس بگیرید.

آمار سقط جنین در ایران

آماری از سقط‌ غیرقانونی جنین در دست نیست

رییس انجمن متخصصان مامایی و زنان ایران در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با آمار سقط در ایران می‌گوید: «آماری که در رابطه با سقط در کشور اعلام می‌شود تنها مربوط به سقط‌هایی است که بصورت قانونی و تا قبل از چهار ماهگی و با دستور پزشکی قانونی انجام می‌شود؛ البته نبود آمار دقیق در رابطه با سقط جنین غیرقانونی تنها مختص به ایران نیست. قوانین سختگیرانه‌ای که در کشورهای مختلف دنیا نیز وجود دارد، موجب شده است که آمار دقیقی در خصوص سقط جنین وجود نداشته باشد.»

در سال 95 تعداد کل متقاضیان سقط جنین درمانی که برای دریافت مجوز به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند، ۱۲ هزار و ۲۸۱ نفر بود که تعداد این افراد در مقایسه با سال قبل از آن ۲۳.۴ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا دررابطه با آمار سقط درمانی در کشور می‌گوید: «در سال گذشته از کل متقاضیان، هشت هزار و ۵۳۷ نفر حائز شرایط دریافت مجوز سقط‌جنین درمانی تشخیص داده شدند و برای آنان مجوز صادر شد که نسبت به سال قبل از آن تعداد مجوزهای سقط جنین درمانی صادر شده ۱۹.۸ درصد بیشتر شد. همچنین برای دو هزار و ۶۴۲ نفر به دلیل نداشتن شرایط لازم مجوز صادر نشد و یکهزار و ۱۰۲ نفر نیز بعد از اولین مراجعه درخواست خود را پیگیری نکردند.

 

 

آمار سقط جنین در آمریکا

داده‌های منتشر شده حاکی از آن است که علاوه بر سقط یک میلیونی جنین در هر سال، بیش از ۲۰۰ هزار زن آمریکایی دیگر تلاش به سقط جنین می‌کنند و ناکام می‌مانند؛ آن‌ها برای رسیدن به هدف خود از هر ابزاری استفاده می‌کنند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد، سقط جنین بین دختران ۱۵ ساله تا زنان ۴۰ ساله رخ می‌دهد و دختران در دهه بیست سالگی بیشترین آمار سقط جنین را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین بیش از ۹۱ درصد سقط‌ها در هفته سیزدهم بارداری رخ می‌دهد.

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که از سال ۲۰۰۵ تا پایان ۲۰۱۴ نرخ سقط جنین با بیش از ۱۱۰ درصد افزایش مواجه بوده است.
براساس آمار سی‌دی‌سی، در سال ۲۰۱۴، ۶۵۲ هزار و ۶۳۹ مورد سقط جنین رخ داده است.

طبق گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، نرخ سقط جنین سال ۲۰۱۲ در آمریکا ۲۱۰ سقط در هر ۱۰۰۰ تولد بوده است.

همچنین آمار مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها که در سال ۲۰۱۲ در آمریکا منتشر شد، نشان می‌داد که ۶۹۹ هزار و ۲۰۲ مورد سقط جنین در طول سال ۲۰۱۱ انجام شده است.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
error: